BİZ

Benzersiz olan her şey gibi, waytosay de insanlardan oluşur.


Bu insanlar, aynı basit nedenlerle aynı kadraj içinde: Size ve stratejinize özel özgün işlerle, hikayenize sihir katma derdiyle...

Her biri, Kolomb’un yola çıkmadan önce, durup denize baktığı yerde.

“Biz”e katılmak için: hello@waytosay.com.tr

Seda Hoşel Kiraz


Kurucu Ortak

Cağaloğlu Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu.
Çalışma hayatına insan kaynakları ve danışmanlık alanlarında başlayan Seda Hoşel Kiraz, iletişim ve etkinlik sektöründe sürdürdüğü kariyerinde pek çok proje ve organizasyonun yönetimini üstlendi.
2011 yılında ortağı Emrah Bağdatlı’yla birlikte içerik, tasarım ve prodüksiyon hizmetleri sunan yaratıcı ajans waytosay’i kurdu.
Bugün, hikayenin gücü ve sevdiği insanlarla çalışmanın mutluluğuyla, yolculuğunu sürdürüyor.

Emrah Bağdatlı


Kurucu Ortak

Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi mezunu.
Üniversite birinci sınıfın sonlarında, yani 2000’li yılların başında atv koridorlarında başlayan prodüksiyon yolculuğu, 2004’te kendi işini kurarak devam etti.
Bugün, waytosay’in kurucu ortağı olarak, artık yalnızca kendi işini değil, en iyi işi yapabilmenin peşinde koşmaya devam ediyor.
Üstelik bu koşuda tek başına olmadığına, iyi işin yalnızca kusursuz bir takım çalışmasıyla başarılabileceğine inanıyor.
Emrah Bağdatlı, waytosay’e inanıyor.

Onur Bulakbaşı


Yaratıcı Yönetmen

Yer üstünde işletme lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamlarken, yer altında mimariden müziğe, felsefeden göstergebilime, reklamdan farklı tezahürleriyle tasarım tanım ve etkilerine kadar birçok disiplin üzerine kafa yordu.
Bu yüzden kariyeri boyunca, sadece başka tezgâhlara değil, tüm fabrikaya yakın durmaya gayret etti.
Başta kendi olmak üzere fikri, işi, tasarımı, ekibi ve ezberi altüst edip, yeni bakış açıları bulmaya devam ediyor.

Aslı Şahiner


Müşteri İlişkileri Direktörü

Başkent Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunu.
Dünyaya gözlerini açtığı Ankara’da yıldızları izleyerek büyüdü. Sonrasında iletişime ve astrolojiye merak saldı, iletişim işlerine girdi. Uzun yıllar reklam ajanslarında birçok marka ile çalıştıktan sonra, "masanın diğer tarafında oturmak nasılmış?” diyerek, kurumsal hayatı da deneyimledi.
Dinlediği müziklerde ve giyiminde 70’ler izlerini takip ediyor. Bir Ankaralı olsa da denizi seviyor ve Arnavutköy’de yaşıyor. Dans etmeyi, yağmuru ve iş listelerini seviyor.

Fatih Karaca


Müşteri Yöneticisi

İktisat eğitiminin ardından, Sports Management alanında yüksek lisans yaptı. Pazarlama iletişimi, kurumsal iletişim ve iç iletişim alanlarında spor temalı, insan merkezli, projelerde çalıştı. waytosay’in bir parçası olmayı, insanları ortak hedeflere yöneltmeyi, memleket hikayelerini ve üst sıraları zorlayan alt sıra takımlarını çok seviyor.

Altuğ Kahyaoğlu


Hareketli Grafik Tasarımcısı

1986 yılında İzmit’te doğdu. 2004 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi’ne girdi, fakat bitiremeden sektöre atıldı. 2011 yılından beri “motion graphic” ile yatıp kalkıyor. Bilgisayar oyunlarını yakından takip ediyor, hayvanlardan en çok bengay kaplanını seviyor.

Selahattin Birgül


Sanat Yönetmeni

Yazarlık mezunu çizer. Ve Mustang sever.

Ümit Kahraman


Kurgu

1988 İstanbul doğumlu. 2008 yılından beri medya sektöründe. Çalışmadığı reality show ve televizyon kanalı neredeyse yok. En büyük korkusu Müge Anlı!
Siyah rengi, sert kahveyi ve sert müzik dinlemeyi seviyor.

Başak Tokgöz


Müşteri Yöneticisi

Araştırmacı olarak yola çıkan, “sence”sine “bence”sine bakmadan inandığı rasyonelleri pazarlama iletişimine çeviren biri. gfk’da başlayan yolunda kendisini etkinlik ajanslarına proje üretirken buldu, ardından o yol waytosay ile kesişti. O günden beri “İç İletişim, Kurum Kültürü Hepsi Hikâye”ye inanan taze işveren markacısı…
Dünyayı bir tuvalden görüp, çizmeye boyamaya heveslenmiş hatta kendi sergisini açma düşleriyle de nefes almaya devam eden kendi halinde kız çocuğu.

Önder Çetin


Jr. Hareketli Grafik Tasarımcısı

İstanbul Aydın Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu. Gelişime açık sınırları olmayan biri. Film sever, büyük bir Quentin Tarantino hayranı. Fotoğrafçılıkla çok yakından ilgili. Here we go!

Zerrin Allahverdi


Ofis Koordinasyon ve Muhasebe

Nam-ı diğer Zorro... Eskişehir Üniversitesi, İşletme Yönetimi bölümünü bitirmiş ve muhasebe ile içli dışlı 6 seneden sonra prodüksiyonun genel işleyişine merak salmış, minik, sempatik ve full pozitif biri!

Buse Tatar


Jr. Sanat Yönetmeni

Marmara Üniversitesi Grafik mezunu. Neşeli, eğlenceli Junior.
Hayatı hızlı bir koşu yarışı gibi görüyor. Bugün Junior’ların en hızlısı lakabını alarak, bu felsefeyi mesleğine uyguluyor!
Buse, uzun yolculukları, yeni yerler keşfetmeyi, bilgi peşinde koşturmayı ve fotoğraf çekmeyi seviyor. Her gün daha iyisini yapabileceğine inanıyor.

Oldaç Sarı


Jr. Sanat Yönetmeni

Yeditepe Üniversitesi Grafik Tasarım bölümü mezunu. Müzik listeleriyle ünlü, geleceği parlak, çizgileri keskin biri.
Playstation delisi, Panic’in babası, gerçek bir French Bulldog hastası.

Ali Onat Tamergil


Reklam Yazarı

Yazları ‘’Bu sene daha sıcak değil mi yahu?’’ ve gezgin, kışları Bülent Ortaçgil şarkıları ve gurme,
Gündüzleri uykusuz ve huysuz, geceleri ‘’biraz daha oturalım mı?’’ ve huzurlu...
Reklamcılık mezunu, bir zamanlar dünyanın en tecrübeli stajyerlerindenken, şimdilerde ise bir yazar.
İnsan ve yemek sever, müzik dinler, film izler.

Neslihan İçöz İpek


Ofis Görevlisi

Ajansın Neslihan Abla’sı. Mutluluğun yalnızca sıcak bir “Hoş Geldiniz”de ya da sıcacık bir bardak çayda saklı olduğunu hatırlatan insan.

Emrah Ararat


Ulaşım

Onunla bize her yer yakın. Canımızı emanet ettiğimiz, karakteriyle, çalışkanlığıyla, kıvrak zekasıyla, pırlanta gibi delikanlı!