BİZ

Benzersiz olan her şey gibi, waytosay de insanlardan oluşur.


Bu insanlar, aynı basit nedenlerle aynı kadraj içinde: Size ve stratejinize özel özgün işlerle, hikayenize sihir katma derdiyle...

Her biri, Kolomb’un yola çıkmadan önce, durup denize baktığı yerde.

“Biz”e katılmak için: hello@waytosay.com.tr

Seda Hoşel Kiraz


Kurucu Ortak

Cağaloğlu Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu.
Çalışma hayatına insan kaynakları ve danışmanlık alanlarında başlayan Seda Hoşel Kiraz, iletişim ve etkinlik sektöründe sürdürdüğü kariyerinde pek çok proje ve organizasyonun yönetimini üstlendi.
2011 yılında ortağı Emrah Bağdatlı’yla birlikte içerik, tasarım ve prodüksiyon hizmetleri sunan yaratıcı ajans waytosay’i kurdu.
Bugün, hikayenin gücü ve sevdiği insanlarla çalışmanın mutluluğuyla, yolculuğunu sürdürüyor.

Emrah Bağdatlı


Kurucu Ortak

Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi mezunu.
Üniversite birinci sınıfın sonlarında, yani 2000’li yılların başında atv koridorlarında başlayan prodüksiyon yolculuğu, 2004’te kendi işini kurarak devam etti.
Bugün, waytosay’in kurucu ortağı olarak, artık yalnızca kendi işini değil, en iyi işi yapabilmenin peşinde koşmaya devam ediyor.
Üstelik bu koşuda tek başına olmadığına, iyi işin yalnızca kusursuz bir takım çalışmasıyla başarılabileceğine inanıyor.
Emrah Bağdatlı, waytosay’e inanıyor.

Onur Bulakbaşı


Yaratıcı Yönetmen

Yer üstünde işletme lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamlarken, yer altında mimariden müziğe, felsefeden göstergebilime, reklamdan farklı tezahürleriyle tasarım tanım ve etkilerine kadar birçok disiplin üzerine kafa yordu.
Bu yüzden kariyeri boyunca, sadece başka tezgâhlara değil, tüm fabrikaya yakın durmaya gayret etti.
Başta kendi olmak üzere fikri, işi, tasarımı, ekibi ve ezberi altüst edip, yeni bakış açıları bulmaya devam ediyor.

Fatih Karaca


Müşteri Yöneticisi

İktisat eğitiminin ardından, Sports Management alanında yüksek lisans yaptı. Pazarlama iletişimi, kurumsal iletişim ve iç iletişim alanlarında spor temalı, insan merkezli, projelerde çalıştı. waytosay’in bir parçası olmayı, insanları ortak hedeflere yöneltmeyi, memleket hikayelerini ve üst sıraları zorlayan alt sıra takımlarını çok seviyor.

Altuğ Kahyaoğlu


Hareketli Grafik Tasarımcısı

1986 yılında İzmit’te doğdu. 2004 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi’ne girdi, fakat bitiremeden sektöre atıldı. 2011 yılından beri “motion graphic” ile yatıp kalkıyor. Bilgisayar oyunlarını yakından takip ediyor, hayvanlardan en çok bengay kaplanını seviyor.

Selahattin Birgül


Sanat Yönetmeni

Yazarlık mezunu çizer. Ve Mustang sever.

Bilge Yenidoğan


Sanat Yönetmeni

Anadolu Üniversitesi, Endüstriyel Tasarım Bölümü mezunu. Tasarım kabiliyetine kavramları multidisipliner yorumlamakla ulaşılabileceğine inanır; kedilerden de en çok Scotish Fold’u sever.

Ümit Kahraman


Kurgu

1988 İstanbul doğumlu. 2008 yılından beri medya sektöründe. Çalışmadığı reality show ve televizyon kanalı neredeyse yok. En büyük korkusu Müge Anlı!
Siyah rengi, sert kahveyi ve sert müzik dinlemeyi seviyor.

Su Kaya


Müşteri Yöneticisi

Uluslararası İlişkiler okuduktan sonra insan ilişkilerinin de devlet ilişkilerine benzediğini anladı. Kurumsal marka deneyimi de bu tezi doğruladı. “İletişimle çözülmeyecek sorun yokmuş meğer” diyebilmek için bir de nefes eğitimi alıp, meditasyonla ilgilendi.
Veganların davasına büyük saygı duysa da anne köftesinden vazgeçemedi.
Daha çok yemek yemek için koşuyor, daha çok seyahat etmek için çalışıyor ve Dünya’nın aslında güzel bir gezegen olduğuna inanıyor.

Burcu Yucal Savaşeri


Müşteri Yöneticisi

Yaklaşık 10 yıllık medya deneyiminin ardından waytosay ailesine katılarak bir hayalini daha gerçekleştirdi.
Kedisi Zeto, kitapları, her daim fonda çalan müzikleri ve hiç tükenmeyen heyecanı ile kendi yolculuk hikayesini aşkla yazmaya devam ediyor.

Umut Türkköylü


Jr. Hareketli Grafik Tasarımcısı

Kocaeli Üniversitesi’nde aldığı eğitim sırasında irili ufaklı butik ajanslarda çalışarak iletişim sektörüne giriş yaptı. Kreatif sürecin her evresine hakim olmaya çalışan, waytosay’in en genç dimağı. Kendisinin “Bafra’nın Lordu” olduğuna dair iddiaları var. Geceleri gömleklerine sarılıp uyuması da hakkındaki çeşitli rivayetler arasında yer alıyor.

Aslı Özülkü


Jr. Metin Yazarı

1900’lü yıllarda yaşamak isterken, 2000’li yıllarda sıkışıp kalmış Metin Yazarımsı. Başının üstünde kara bulutlar eksik olmayan, şanssızların şanssızı.
Bu arada biraz şaraba da asla hayır demez.

Zerrin Allahverdi


Ofis Koordinasyon ve Muhasebe

Nam-ı diğer Zorro... Eskişehir Üniversitesi, İşletme Yönetimi bölümünü bitirmiş ve muhasebe ile içli dışlı 6 seneden sonra prodüksiyonun genel işleyişine merak salmış, minik, sempatik ve full pozitif biri!

Buse Tatar


Jr. Sanat Yönetmeni

Marmara Üniversitesi Grafik mezunu. Neşeli, eğlenceli Junior.
Hayatı hızlı bir koşu yarışı gibi görüyor. Bugün Junior’ların en hızlısı lakabını alarak, bu felsefeyi mesleğine uyguluyor!
Buse, uzun yolculukları, yeni yerler keşfetmeyi, bilgi peşinde koşturmayı ve fotoğraf çekmeyi seviyor. Her gün daha iyisini yapabileceğine inanıyor.

Oldaç Sarı


Jr. Sanat Yönetmeni

Yeditepe Üniversitesi Grafik Tasarım bölümü mezunu. Müzik listeleriyle ünlü, geleceği parlak, çizgileri keskin biri.
Playstation delisi, Panic’in babası, gerçek bir French Bulldog hastası.

Gizem Işık


Metin Yazarı

“Amerika’nın ne kültürü varmış?” sorularına maruz bırakıldığı Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli sektörlerde çalıştı. İletişim ve Halkla İlişkiler alanındaki yüksek lisansının ardından en iyi yaptığı şeyi buldu, orada durdu ve yazar oldu.
Her taşın altından bir şeyler çıkarmayı seven gözlem yeteneğine, sürekli gülmeye, hayata iyi tarafından bakmaya güveniyor ve “Her şey çok güzel olacak!” cümlesine yürekten inanıyor.

Aynur Okumuş


Ofis Görevlisi

Ofisimizin Aynur Abla’sı. Yokluğu herkesten fazla hissedilen, mutluluğun sıcak bir çayda, bir gülümsemede saklı olduğunu hatırlatan insan.

Emrah Ararat


Ulaşım

Onunla bize her yer yakın. Canımızı emanet ettiğimiz, karakteriyle, çalışkanlığıyla, kıvrak zekasıyla, pırlanta gibi delikanlı!