Kaynağı belirsiz bir sesin size ‘Hadi’ dediğini işittiğiniz oldu mu hiç?

Hani böyle bir his gelir, ‘Bugün o gün…’ ‘Bu sene o sene…’ ‘O an şimdi…’ dedirten. Hiç oldu mu size?

waytosay’in ismini ilk telaffuz ettiğimizde, işte öyle bir an yaşıyorduk.

Bazen bu anların önemini ancak üzerinden yıllar geçtiğinde anlıyoruz. Aslında neye evet dediğimizi, nereye adım attığımızı, nasıl bir yolculuğa çıkmış olduğumuzu, ancak yıllar sonra dönüp arkamıza baktığımızda görebiliyoruz.

waytosay de bizim için böyle bir yolculuk oldu. Büyük bir heyecanla başladığımız, ilk adımından itibaren çok inandığımız, yine de hayalimizin sınırlarını aşan bir yolculuk… Bizim başlattığımız, sonra büyüyüp bizi dönüştüren bir yolculuk… Çok emek isteyen, çok ter döktüren, ama yaşattığı gururla, hayatına kattığı anlamla o emeği kat be kat geri veren. Hayırlı bir evlat gibi oldu waytosay…

Anlam ilk günden beri mıknatıs gibi çekti bizi. Bazen gereksiz anlamlar yükledik, bazen anlamakta geciktik. Ama hep anlamın ve her işe anlam katan hikayenin peşinden gittik. Bu yüzdendir ki çorba reklamlarında, indirim ilanlarında değil işveren markasında, çalışan iletişiminde, kurumsal projelerde uzmanlaştık. Bu yüzden markaların billboardlarını değil değerlerini tasarladık. Bu yüzden radyo spotları değil manifestolar yazdık. Bu işler diğerlerinden daha değerli olduğu için değil, anlamıyla bizi çektiği için…

Ve insan… Hikayenin hem kaynağı, hem sahibi insan…

Ne mutlu ki bizim gibi hisseden insanları bulacak kadar şanslıydık. Ayrı ayrı yetenekli ve çalışkan olsak da tek başına parlamaya değil birlikte bir şey yapmanın keyfine inandık biz.

Biz hallederiz dediğimiz her işin hakkıyla üstesinden geldik. Şimdi bir şey buluruz deyip oturduğumuz masalardan hep parlak fikirlerle kalktık. Anahtarın beraberce pozitif bir şekilde omuz omuza çalışmakta olduğunu gördük, yaşadık, test ettik, onayladık.

5 yılda, bizi biz yapan insanlarla hikayemizi böyle anlattık…

Bugün, waytosay’i sadeleştirmeye başlasanız…

Doğrular yanlışları götürse, zor işler kolayları, hakkını verenler haksızlık edenleri , kahkahalar gerginlikleri, eğlence stresi götürse… Her şey ama her şey silinse, geriye insan ve hikaye kalır… Ve bu ikisi bizde olduğu sürece yolculuk yeniden başlar… Geçen zamandan ne öğrendiniz derseniz, işte bunu öğrendik.

waytosay bugün 5 yaşında!

İnsanın başrolde olduğu hikayelerle dolu nice yıllara, nice yolculuklara…

Seda Hoşel Kiraz


waytosay'den etkinlikler, blog yazıları ve haberler konusunda mail almak için abone olun.
Invalid email address